This website works best with JavaScript enabled

Harmonogram zebrań 

Harmonogram zebrań z rodzicami w roku szkolnym 2019/2020Harmonogram zebrań z rodzicami w roku szkolnym 2019/2020... Zobacz

Organizacja roku 

Organizacja roku szkolnego 2019/2020Organizacja roku szkolnego 2019/2020... Zapoznaj się

e - Dziennik 

e-DziennikDla rodziców i uczniów, nowoczesny i intuicyjny dziennik elektroniczny... Zaloguj się

Stołówka szkolna 

szef kuchni

Z naszej galerii 

Podręczniki 2019/2020 

Gazetka szkolna "WTYCZKA" 

Pogoda 

Częściowe zachmurzenie

4°C

Lubin

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 87%

Wiatr: 14 km/h

  • 14 Lis 2019

    Mostly Sunny 7°C 0°C

  • 15 Lis 2019

    Pochmurno 11°C 2°C

Kto jest online 

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Mobilna :-) 

mobilna

ILoveSP10

logo skw

Aktualności uczniowskie 

Aktualności uczniowskieNajświeższe wiadomości z życia szkoły... 

Czytaj więcej

Nasze osiągnięcia 

Informacje o osiągnięciach naszych uczniów... 

Sprawdź

Tajemnicze życie pszczół było tematem wyjątkowego pokazu w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie.

Tajemnicze życie pszczół było tematem wyjątkowego pokazu w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie. O pszczelarstwie i pszczołach opowiadał pasjonat a jednocześnie nauczyciel matematyki tej szkoły - Remigiusz Mamrosz.

W piątek 24 maja 2019 r. odbyło się spotkanie z wieloma klasami, które z zaciekawieniem wysłuchały wielu interesujących faktów z życia pszczół. Pan Remigiusz interesująco opowiadał o swojej pasji, wszyscy uważnie słuchali jego ''pszczelich opowieści''. Niewątpliwie wielką atrakcją spotkania stały się przedmioty, które nam zademonstrował: elementy ubioru pszczelarza, urządzenia które są niezbędne do prac pszczelarskich, a nawet mogliśmy oglądać żywe pszczoły i królową matkę, które podziwialiśmy w przezroczystym ulu. Zapoznał nas z budową ula, pokazał też specjalną ramkę wyjętą z jego środka. Z wielkim zaciekawieniem wszyscy oglądali podkurzacz, ramkę czy też dłuto pasieczne. Dowiedzieliśmy się jak nektar trafia do ula i w jaki sposób pszczoły przerabiają nektar na miód. Wszyscy mogli obejrzeć plaster pełen miodu, wosk, pyłek pszczeli oraz propolis. Dowiedzieli się o leczniczym działaniu jadu pszczelego. Uczniowie poznali wiele tajemnic z życia pszczół – tych niezwykle pożytecznych owadów a przede wszystkim dowiedzieli się, jakie jest znaczenie pszczół w przyrodzie oraz jakie są konsekwencje wymierania tych owadów. Pan Remigiusz chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów.

Największą atrakcją była możliwość spróbowania miodu z jego własnej pasieki, Wszyscy uczniowie dziękują za wprowadzenie w tajemnice pszczelarstwa.

Jesteśmy na facebooku 

Napisz do nas 

Podaj swój e-mail.

Napisz wiadomość

Nieprawidłowe dane

Nasz adres 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. gen. Władysława Sikorskiego
w Lubinie

ul. Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego 3
59-300 Lubin
woj. dolnośląskie
Tel: 76 746 83 36 lub 76 746 83 37
szkola@sp10.lubin.pl

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440