Aktualności uczniowskie

dzieci2

Anioły z gliny odebrane i pięknie pomalowane. Wyszło cudnie.

Elżbieta Sałata-Kucharczyk

Udział świetlicy szkolnej konkursie pt. "Rolkotelegram" w ramach akcji "Zdrowo i sportowo".

Dnia 6 października 2020 r. uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawcy Elżbiety Sałata-Kucharczyk uczestniczyli w zajęciach ceramicznych w MDK-u. Dzieci wykonały piękne anioły techniką płaskorzeźby.

Elżbieta Sałata-Kucharczyk

W dniach 30.09 - 02.10.2020 r. grono naszych czytelników powiększyło się o uczniów klas drugich. Drugoklasiści zwiedzili szkolną bibliotekę i zapoznali się z panującymi w niej zasadami. Następnie zostało złożone uroczyste przyrzeczenie i uczniowie zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Wszystkie dzieci wypożyczyły po raz pierwszy książkę z biblioteki. Na pamiątkę każdy dostał zakładkę.

Zapraszamy do częstych odwiedzin i życzymy wielu przyjemnych chwil z książkami.

Bibliotekarki

Uczniowie klas I c i II c biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała". Wykonali cudne malunki, wyrażając miłość do swojego miasta.

Uczniowie korzystając z pięknej pogody, odbyli lekcje wychowania fizycznego w Parku Linowym. Były ćwiczenia, wspólna zabawa i integracja klasy. Lubimy takie zajęcia.

Świetlica szkolna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Zdrowo i sportowo" promującej zdrowy i aktywny styl życia. Dziś gra terenowa "Poszukiwacze skarbów" oraz zabawy z okazji Dnia Kropki. Pogoda dopisała i wszyscy świetnie się bawili.

Dnia 05.09.2020 r. w Sulechowie Maks wygrał Otwarte Mistrzostwa Juniorów woj. lubuskiego w szachach szybkich w kategorii do lat 8. Na 6 partii młody szachista wygrał 5, a jedną zremisował.

Rośnie pretendent do tytułu mistrza świata :)

W dniach 25-30 sierpnia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Zjechało się tam ponad 800 najlepszych młodych szachistów z całego kraju.

W szachach szybkich w grupie chłopców do lat 8 Maksymilian z klasy I c zajął doskonałe 8 miejsce. Maks przez 2 dni stoczył 11 zaciętych pojedynków przy szachownicy. Odniósł 7 zwycięstw, w tym nad zdobywcami srebrnego i brązowego medalu, a raz zremisował. Z tym wynikiem w turnieju okazał się najlepszym 7-latkiem w Polsce.

Maksymilian gra w szachy od 5-go roku życia. Ma już na swoim koncie wiele medali, pucharów orz wygranych turniejów. Od lutego trenuje w Klubie Szachowym „Miedź" Legnica.

Brawo!!! Gratulujemy Maksowi i życzymy dalszych sukcesów :)