chlopiec z pucharem

Maks Janeczek z klasy I c wziął udział w I Mistrzostwach Polski w szkolnym Solvingu / SzachMaks (rozwiązywaniu zadań szachowych na czas).  Nad konkursem patronat objął Polski Związek Szachowy. W grupie wiekowej o rok starszej (SP2) wyniki Maksa warte są odnotowania. W Polsce do 8 lat – 10 miejsce, a w województwie dolnośląskim – 3 miejsce. Maksymilian za rok wystąpi w tej samej kategorii. „Sky is a limit”.

Bardzo dziękujemy szkole SP10 w Lubinie za zgłoszenie swojego asa, a zwłaszcza Pani Aleksandrze Balak, która jest wychowawczynią Maksa w klasie I c i wspiera jego szachową pasję.

Podsumowując rok 2020 - Maksymilian Janeczek (lat 7) z klasy I c:

- zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Dzieci – chłopcy do lat 7 (pierwszy medal w historii Lubina Mistrzostw Polski w szachach),

- w czasie Mistrzostw Polski okazał się 20. najlepszym szachistą do lat 8 w kraju (szachy klasyczne),

- zajął 8. Miejsce w Polsce w Mistrzostwach Polski w szachach szybkich wśród 8-letnich chłopców,

- potwierdził swój talent w szkolnych Mistrzostwach Polski w Solvingu do lat 8, zajmując 10. miejsce w Polsce i 3. w województwie dolnośląskim.

Maks na co dzień trenuje w Klubie Szachowym „Miedź” Legnica. Jego wiodącym trenerem klubowym jest Pan Piotr Kowalak. W treningu pomaga Pan Konrad Typek (Mistrz FIDE).

Fotografie – własność archiwum własne zawodnika.

Serdecznie gratulujemy Maksiowi kolejnego sukcesu 🙂

Uczniowie z naszych świetlic wzięli udział w konkursie "Jesienny Rolkotelegram", którego organizatorami byli Partnerzy akcji Zdrowo i sportowo oraz firma Velvet Care. Jurorzy wyłonili 10 najlepszych szkół i przedszkoli z całej Polski. Wśród zwycięzców znalazły się dzieci z naszej szkoły, które otrzymały nagrody w postaci pięknych pluszaków.

Zwycięzcy: Fabian M., Hanna M., Franciszek M., Liliana C., Natalia D

Zwycięzcom gratulujemy😊

W miesiącu październiku odbył się  Konkurs plastyczny „Papież Polak – Św. Jan Paweł II”. Miał on na celu: zachęcanie do poznawania osoby św. Jana Pawła II i miejsc z nim związanych,   upamiętnianie i pogłębianie wiedzy o Jego życiu, działalności i świętości. Napłynęło wiele przepięknych i ciekawych prac z których komisja wybrała 6 nagrodzonych i 6 wyróżnień. Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy.

I miejsce- Justyna Pieńko

I miejsce- Szymon Kapiec

II miejsce-Adam Fiołek

II miejsce- Wojtek Szczepaniak

III miejsce- Maja Mazurczak

III miejsce-Igor Jaraczewski

Wyróżnienia:

Olaf Widuliński

Alan Żbikowski

Marcel Maciaszek

Łucja Ptaszkowska

Karol Grzybowski

W dniach  9-18.10.2020 Maksymilian Janeczek z klasy I c wziął udział w Szachowych Mistrzostwach Polski Dzieci do lat 7 oraz 8 w Poroninie.

Najpierw 7-letni Maks spróbował swoich sił w turnieju najlepszych ośmioletnich chłopców. Zajął tam 20. miejsce wśród 47 uczestników. Uzyskał 5 na 9 możliwych punktów i został wyróżniony pucharem w klasyfikacji dzieci młodszych.

Dobry występ ze „starszakami" był tylko wstępem. W kolejnych dniach, mierząc się z niemal czterdziestoma genialnymi siedmiolatkami z całej Polski, Maks zajął III miejsce w kraju. Stoczył 9 zaciętych pojedynków. Sześć z nich wygrał, dwa zremisował, a tylko raz przegrał w wyniku nieszczęśliwej dekoncentracji. W ostatniej, decydującej partii wygrał wojnę nerwów i zapewnił sobie brązowy medal.

Maksymilian Janeczek jest zawodnikiem Klubu Szachowego „Miedź" Legnica, gdzie głównym trenerem jest Piotr Kowalak. W treningu szachowym Maksa pomaga Konrad Typek. Jak podkreśla Józef Bałdyga, wychowawca wielu pokoleń lubińskich szachistów i pierwszy trener Maksa: „To pierwszy w historii Lubina medal Szachowych Mistrzostw Polski. Maksymiliana zacząłem uczyć w wieku lat 5-ciu. Od początku ujął mnie talentem i swoją zadziornością. Wiedziałem, że to materiał na mistrza".

GRATULUJEMY:-)

W konkursie świetlicowym wzięli udział uczniowie z kl. I-III. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie zdrowej i smacznej potrawy według własnego przepisu. Następnie należało zrobić zdjęcie i wysłać drogą elektroniczną.

Dzieci wykonały piękne, kolorowe, smaczne i oczywiście zdrowe potrawy.  Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale. Nie tylko utrwalili zdrowe nawyki żywieniowe, ale rozwinęli kreatywność i wyobraźnię w przyrządzaniu potraw.
Nagrody główne:  Aleksandra z 3B,  Amelia z 1A,  Justyna z 2C,  Kornelia z 1C, Maja z 3A, Oliver z 2D,  Zuzanna z 2D,  Alicja z 2D, Paweł z 2B,  Hanna z 2A, Seweryn z 1C,  Bartosz z 1C.
Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.
Uroczyste wręczenie nagród nastąpi we wrześniu.

Uczniowie klas I- IV naszej szkoły kreatywnie spędzali czas w domu podczas nauki zdalnej. Oprócz codziennych zadań domowych  znaleźli czas  i stworzyli własne gry planszowe. Inspiracją do tworzenia był konkurs pod hasłem „GRY ZROBIMY,  CZASU NIE STRACIMY” organizowany przez zespół projektowy  „PLAN G” w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Do wykonania gier uczniowie wykorzystali otaczające nas przedmioty np. patyki, kamyki, a surowcom wtórnym mogli nadać „drugie życie”.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów z różnych szkół.

Po trudnej naradzie zespołu projektowego „Plan G” przyznano następujące miejsca:

1. miejsce - Aleksandra z klasy 2 SP-10 w Lubinie

2. miejsce - Alicja z klasy 1 ze SP w Chobieni

3. miejsce - Lena z klasy 2 SP-10 w Lubinie

Wyróżnienia otrzymują :

• Michalina z klasy 1 SP w Chobieni
  • Maya z klasy 2 SP-10 w Lubinie
  • Anna z klasy 3 SP-10 w Lubinie

WSZYSTKIM uczestnikom dziękujemy za piękne prace.

KAŻDY z Was otrzyma drobny podarunek za udział w zabawie, a wszystkie gry pojawią się profilu Facebook’owym projektu PLAN G, ponieważ są fantastyczne! Może ktoś inny skorzysta z ciekawych pomysłów u siebie w domu np. podczas zbliżających się wakacji.

Informacje o formie dostarczenia nagród znajdą się na stronie projektu

GRATULUJEMY pomysłów i zaangażowania !