chlopiec z pucharem

Miedzyświetlicowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty Kolejne sukcesy Świetlików. Ogromne gratulacje dla Amelki z kl 2a za zdobycie nagrody głównej w międzyszkolnym świetlicowym konkursie pt. „Nitki, nici, niteczki-uroki zimy”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Lubinie. Podziękowania i gratulacje również dla Dominika z kl. 1b i Leny z kl. 3d za wzięcie udziału w konkursie i wykonanie pięknych prac.

„Świetlicowy konkurs "Maska karnawałowa" rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom.

Nagrodę główną otrzymali: Aleksandra z kl.1b, Natalia z kl.3b, Nikodem z kl. 1a, Filip z kl.2a, Justyna z kl.3c, Hania z kl.2b, Olivia z kl.1c.

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły - Martin Hockun z klasy 7c oraz Julian Organa z klasy 8c zakwalifikowali się do wojewódzkiego, finałowego etapu konkursu zDolny Ślązak. Martin przystąpi do konkursu języka niemieckiego, natomiast Julek - języka angielskiego. Chłopcy są w trakcie intensywnych przygotowań do finału, który odbędzie się już w marcu. Trzymamy mocno kciuki za finał!

Na rozgrywanym w ostatnich dniach stycznia XXXVIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym Rybnik 2021 w grupie chłopców do lat 9 miejsce na podium wywalczył Maksymilian Janeczek z klasy Ic.

Mimo, że rozgrywki toczono z zachowaniem restrykcyjnych zasad reżimu sanitarnego, na starcie stanęło ponad 140 młodych szachistów. Był to turniej szachów klasycznych. Każdy zawodnik miał 60 minut na rozegranie jednej partii, a więc niektóre pojedynki trwały blisko 2 godziny. W grupie chłopców do 9 lat Maks zajął doskonałe drugie miejsce. Na 7 partii cztery razy wygrał, osiągnął 2 remisy, a raz został pokonany. Lepszy okazał się jedynie pochodzący z Indii Harjith Rajbharath.

Na podium Maksiu (drugi od lewej) górował wzrostem nad starszymi kolegami😊

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu "Origami". Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu, wyłaniając jednego Laureata. Jest nim Jan Toczydłowski z klasy III c. Komisja przyznała również wyróżnienia dla wszystkich uczestników zaangażowanych w konkurs.

Autorom wszystkich zgłoszonych prac serdecznie dziękujemy i bardzo mocno gratulujemy.

Wręczenie nagrody głównej oraz nagród wyróżnienia odbędzie się w niedługim czasie po wyczekiwanym powrocie do szkół.

Poniżej przedstawiamy nagrodzoną 1 miejscem prace ucznia Jana.